Gardalandowe szaleństwo.

Gardaland jest to największy i najpopularniejszy park rozrywki we Włoszech, oraz trzeci pod względem popularności w Europie. Co roku odwiedza go kilka milionów gości. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

 

Park rozrywki położony jest nad jeziorem Garda (stąd nazwa) w północnych Włoszech.
Niedaleko parku rozrywki położony jest Gardaland Hotel (niestety ceny są dość wysokie.) Tuż koło wejścia położone jest Sea Life Aquarium gdzie jest 37 zbiorników, a  największą atrakcją jest podwodny tunel wokół którego pływają rekiny.
Koło Mediolanu znajduje się Gardaland Waterpark w którym jest 10 zjeżdżalni wodnych, basen ze sztuczną falą, dwie rwące rzeki, basen z wodospadem, basen dla dzieci oraz plaża.

Jeśli chodzi o sam park rozrywki Gardaland to jest on podzielony na trzy grupy tematyczne: Fantasy (typowe atrakcje dla małych dzieci) Adventure, oraz Adrenaline (kolejki górskie.)
Gardaland otwarty jest od 10:00 do 23:00. Podczas otwarcia codziennie jest odgrywane krótkie przedstawienie powitalne, a o 23:00 codziennie odbywa się pokaz laserów i sztucznych ogni.

W parku rozrywki każdy znajdzie coś dla siebie zarówno osoby lubiące szybkie kolejki górskie jak również osoby lubiące spokojne atrakcje. Dla tych pierwszych największą atrakcją będzie kolejka górska Blue Tornado na której w maksymalna prędkość wynosi 80km/h, ma również kilka obrotów. Dla tych drugich dobrą atrakcją będzie Jungle Rapids na której płynie się okrągłym pontonem po spokojnej trasie (choć kilka razy można być mocno ochlapanym przez wodę.)

W Gardaladzie  można też oglądnąć różne show, które są bezpłatne z wyjątkiem pokazów tresury delfinów (bilet kosztuje 5 € ) Zwykle przedstawienia te trwają ok. 0,5-1h. W Gardalandzie są też dwa kina 4D. Natomiast cały park rozrywki można zobaczyć z dwóch atrakcji: Transgardaland Express oraz Flying Island.
W parku rozrywki nie trzeba się martwić o picie i o jedzenie, bo jest tam bardzo dużo barów w których każdy znajdzie coś dobrego dla siebie, a jeśli chodzi o picie to jest kilka punktów gdzie można bezpłatnie pobrać wodę zdatną do picia.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o ochłodzenie się nie czekając w kolejce do atrakcji są tunele zraszaczy w kilku miejscach w parku.

Zarówno Gardaland,  Gardaland Hotel,  Sea Life Aquarium jak i Gardaland Waterpark cały czas rozbudowywują się co jest dużym plusem. Właściwie jedyny minus parku rozrywki Gardaland jaki znalazłem będąc tam parę razy  to korki do wjazdu i wyjazdu z potężnego parkingu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Świat widziany oczami Krzysztofa Staszkiewicza

%d blogerów lubi to: